BLOG SAYFAMIZ

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için, bilgi teknolojileri haberleri, eğitim yazılarımızı,
ürün ve hizmetlerimiz hakkında son detayları bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Alan Adı (Domain) Belirlerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

11 Ekim 2018

Bir web sitesinin internet ortamında yayına alınabilmesi için ilk olarak yapılacak iş domain kaydetmektir. Domain (Alan Adı) web sitenizin internet ortamındaki adresidir. Domain’ler (Alan Adları), teknik olarak bir IP adresinden oluşur. Her domain’in karşılığı olan en az bir IP adresi vardır. Domain sorgulama ve kayıt işlemleri, ICANN (The Internet Corporation for Assigned Names and Numbers - İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu) tarafından yetkilendirilen domain kayıt firmaları taraf...

1Görüntülenme
DETAYLAR...

Hosting Satın Alırken ve Paket Seçimlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

11 Ekim 2018

Hosting seçimi ne kadar önemli diyecek olursanız, bu konunun web projenizin temeli olduğunu söyleyebiliriz. Bir ev inşa ederken, temelinin sağlam olması, evinizin yasal nitelikte olması, kurallara uygun olması ne kadar önemliyse, hosting de böylesine önemlidir. İleride evimiz ile ilgili sorunlar yaşamak istemediğimiz gibi, çokça emek verip kuracağımız web sitemizin (Kurumsal Site, E-ticaret,B2B, veya Blog) de sorunsuz çalışması ve hedef kitlemize 7/24 doğru bir şekilde hizmet etmesi...

1Görüntülenme
DETAYLAR...

E-ticaret Sitenizden Ziyaretçilerin Ayrılmasına Neden Olan Sebepler (İnfografik)

11 Ekim 2018

E-ticaret sitenize gelen kişileri sitenizde mümkün olduğunca uzun süre tutmanız, elde edeceğiniz geri dönüşümleri artırmanıza yardımcı olacaktır. Ancak site üzerindeki bazı unsurlar ziyaretçilerin siteyi terk etmesine neden olur ve bu nedenle de hem sayfayı terk etme oranlarınız yükselir hem de bu sebeple geri dönüşümleriniz azalır.

1Görüntülenme
DETAYLAR...

Google’da görsel aramalar için etkili SEO ipuçları

11 Ekim 2018

Google, "Görüntü Yayımlama Kurallarını" uzun yıllar sonra güncelleyerek büyük bir değişikliğe gitti. Yeni sürüm, resimlerinizi daha iyi sıralayabilecek, zengin sonuçlarda görünecek şekilde konumlandırabilecek, sesli asistanlara yardımcı olacak ve web sitenize daha fazla trafik kazandıracak pek çok önemli bilgi sunuyor.  Bu değişiklikleri bir avantaja dönüştürebilmek için, sitenizde yayımladığınız görseller ile ilgili yapmanız gereken değişiklikleri şu şekilde özetleyebiliriz.

1Görüntülenme
DETAYLAR...

Sosyal Medya Yönetimi ve Kullanımında En Çok Yapılan Hatalar

11 Ekim 2018
Kategori: Dijital Pazarlama

Dijital ortamda pazarlama yapan firmaların bu kadar yaygın olduğu bir zaman diliminde sosyal medya kullanımından uzak kalmak neredeyse imkânsız. Yani kısacası artık soyal ve ticari hayat "sosyal medya" ile var. Sosyal medya yönetimi yapılırken daha çok neler yaptığımız ve bunları yaparken nasıl olmasına dikkat etmemiz ve bu yolu izlerken ise en çok dikkat edilmesi gereken nokta hangi konularda eksik kaldığımız, hangi konuları eksik yaptığımızı bilmemiz, öğrenmemiz son derece önemlidir.

1Görüntülenme
DETAYLAR...
  • 1
  • 2